ترمز روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

ترمز: روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

گت بلاگز کردستان سیستم مکمل خنک کننده وسیله ای جهت کم کردن دمای موتور ماشین

مخترع کردستانی توانسته سیستمی را طراحی کند که توانایی خنک کردن موتور و کم کردن دمای آن را بعد از خاموش کردن دارد.

سیستم مکمل خنک کننده وسیله ای جهت کم کردن دمای موتور ماشین

مازیار وکیل فرجی مخترع 23ساله سنندجی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از سنندج؛ در رابطه با اختراع سیستم مکمل خنک کننده کم کردن دمای موتور ماشین گفت: با توجه به مدرک کارشناسی مکانیک ماشین ، ایده طرح را در سال 94 برروی کاغذ پیاده کردم و در حال حاضر در مرحله ثبت است.
وی راجع به القای ایده این طرح افزود: زمانی که در تعمیرگاه کشور عزیزمان ایران ماشین کار می کردم خیلی از مراجعین راجع به بالارفتن دمای موتور ماشین بعد از خاموش شدن پرسش می کردند و همین امر موجب شد تا ساخت “سیستم مکمل خنک کننده و جلوگیری از اوج رفتن دمای مایع خنک کننده در داخل موتور ماشین بعد از خاموش کردن “به ذهنم خطور کند.

عبارات مهم : سیستم

فرجی با اشاره به اینکه در مناطق گرمسیر این حالت زیاد اتفاق می افتد، بیان کرد: هنگامی که ماشین خاموش می شود و آب در موتور ساکن می ماند، دمای آب و موتور اوج می رود و عمر واشر سرسیلندر به خصوص ماشین هایی که واشر فلزی دارند کم می شود.
مخترع سنندجی گفت: با استفاده از این سیستم دمای موتور ماشین بعد از خاموش شدن 20 تا 30 درصد کم کردن می یابد و این سیستم توانایی راه اندازی بر روی همه نوع ماشین را دارد.
فرجی با بیان اینکه تمام هزینه های این طرح از ایده تا مرحله آزمایش را خود پرداخت کرده گفت: تلاش دارد بعد از مرحله ثبت این سیستم را راه اندازی کند ولی جهت انجام این کار به حمایت سرمایه گذاران نیازمند است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیستم | ماشین | موتور | اندازی | خاموش کردن | کاهش دمای موتور خودرو | مخترع سنندجی | خنک کردن موتور خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog