ترمز روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

ترمز: روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

گت بلاگز وب‌گردی تصاویر + طرز تهیه‌ی کبه حلب، یک غذای عربی

کبه، یک نوع غذای عربی است که طرفداران زیادی دارد و شیوه‌ی پخت آن متفاوت هست. امروز تصمیم داریم شما را با نحوه تهیه یک نوع از این غذای خوشمزه، آشنا کنیم.

تصاویر + طرز تهیه‌ی کبه حلب، یک غذای عربی

به گزارش مجله سرگرمی گروه تحریریه سایت جوان، کبه، یک نوع غذای عربی است که طرفداران زیادی دارد و شیوه ی پخت آن متفاوت هست. امروز تصمیم داریم شما را با نحوه تهیه یک نوع از این غذای خوشمزه، آشنا کنیم؛ کبه حلب! جهت دیدن آموزش تصویری پخت این کبه و آشنایی با روش تهیه ی آن، با ما همراه باشید.

عبارات مهم : آموزش

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده: نیم کیلو
برنج: سه پیمانه
سیب زمینی: سه عدد
آب: سه پیمانه
جعفری خرد شده: یک پیمانه
پیاز خرد شده: یک پیمانه
نمک، فلفل، زردچوبه، زیره: به میزان مورد نیاز
روغن: به میزان مورد نیاز

طرز تهیه:

برنج را می شوییم، سیب زمینی ها را پوست گرفته و به قطعات کوچک، تقسیم می کنیم. سه پیمانه آب را بر روی سیب زمینی های خرد شده است ریخته و آن را روی حرارت قرار می دهیم. هنگامی که آب سیب زمینی ها به جوش آمد، برنج را به همراه نمک و ادویه ها به آن اضافه می کنیم.

وقتی آب برنج و سیب زمینی خشک شد، حرارت را کم می کنیم و در ظرف را قرار می دهیم تا دم بکشد.

ماهی تابه را روی حرارت قرار داده، روغن را داخل آن می ریزیم. پیاز را کمی تفت داده و گوشت چرخ کرده را به آن اضافه می کنیم. تفت دادن را تا جایی ادامه می دهیم که آب گوشت خشک شود. نمک و ادویه را هم به آن اضافه می کنیم. در این مرحله، نوبت اضافه کردن جعفری خرد شده است به همراه زیره هست. در صورت دلخواه می توانید مقداری کشمش یا زرشک و یا مخلوطی از این دو را به مواد فوق اضافه کنید و طعمی متفاوت را تجربه کنید.

پس از اینکه برنج و سیب زمینی دم کشید، اجازه می دهیم خنک شود. در این مرحله به وسیله چرخ گوشت یا میکسر و یا هر وسیله ی دیگری، برنج و سیب زمینی را خوب له می کنیم تا به شکل خمیر درآید. این کار را می توان با دست نیز انجام داد و خوب مواد را ورز داد.

از مواد برنجی به اندازه ی یک نارنگی کوچک برداشته داخل آن را با مخلوط گوشت، پر می کنیم. آن ها را به شکل استوانه یا دایره می پیچیم و سپس در روغن، سرخ می کنیم.

کبه ها را در ظرفی مناسب قرار داده و به دلخواه تزیین می کنیم.
منبع: تابناک
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | ادویه | حرارت | همراه | سیب زمینی | سیب زمینی | آموزش آشپزی | غذای عربی

تصاویر + طرز تهیه‌ی کبه حلب، یک غذای عربی

تصاویر + طرز تهیه‌ی کبه حلب، یک غذای عربی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog