ترمز روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

ترمز: روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

گت بلاگز علمی پزشکی کم شنوایی از مرسوم ترین پرسشها مادرزادی

عضو هیات مدیره انجمن علمی شنوایی شناسی کشور عزیزمان ایران با اشاره به تأثیر سلول درمانی و ژن درمان در درمان اختلالات شنوایی، گفت: کم شنوایی از مرسوم ترین اخ

کم شنوایی از مرسوم ترین پرسشها مادرزادی

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛علی قهرمانی عضو هیات مدیره انجمن علمی شنوایی شناسی کشور عزیزمان ایران در ارتباط با اختلالات شنوایی، افزود: ناشنوایی معلولیت خاموش نام دارد و مطالعات بین المللی نشان می دهد در سال ۲۰۰۸ حدود ۳۶۰ میلیون نفر از جمعیت دنیا از اختلال شنوایی حسی عصبی میانگین تا شدید زحمت می بردند.
وی ادامه داد: ۸۰ درصد این افراد در کشورهای با درآمد پایین و میانگین زندگی می کنند. همچنین کم شنوایی از مرسوم ترین اختلالات مادرزادی است آیا که از هر ۱۰۰۰ تولد زنده ۳ نوزاد مبتلا به این مسئله خواهد بود.

عبارات مهم : نوزاد

عضو هیات مدیره انجمن علمی شنوایی شناسی کشور عزیزمان ایران ادامه داد: در کشور ما در مراکز استان از هر ۱۰۰۰ تولد زنده بیش از ۴ نوزاد مبتلا به اختلال شنوایی میانگین به اوج و ۳ تا ۵ درصد جمعیت ما مبتلا به این سطح از افت شنوایی هستند.
قهرمانی با بیان اینکه هر سال ۴ تا ۵ هزار نوزاد کم شنوا در کشور متولد می شود، گفت: افت شنوایی حسی عصبی مرسوم ترین نوع افت شنوایی هست. این اختلالات با زیاد کردن سن هم شدتش زیاد کردن می یابد و هم بر تعدادشان افزوده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سروصدا، داروهای سم گوش، عفونت ها، تروما و دیگر عوامل بر زیاد کردن میزان و شدت اختلالات شنوایی حسی عصبی مؤثر هستند، عنوان کرد: کم شنوایی در نوزادان عامل عدم تکامل رشد شناختی، زبان، گفتار و اجتماعی شده است و در سنین بالاتر پرسشها آموزشی، تحصیلی و نیز اشتغال را به دنبال خواهد داشت همچنین آثار اقتصادی کم شنوایی بسیار زیانبار است.
عضو هیات مدیره انجمن علمی شنوایی شناسی تصریح کرد: در حال حاضر تنها راه موجود جهت اختلالات شنوایی حسی عصبی استفاده از سمعک و کاشت حلزون است که علیرغم منافع بسیاری که دارند از محدودیت هایی هم برخوردارند. هزینه این روش ها بسیار قابل توجه بوده و از طرفی تولید سمعک کمتر از ۱۰ درصد نیاز جهانی است.
قهرمانی افزود: در سال های اخیر با ظهور روش های بیوتکنولوژیک مثل سلول درمانی و ژن درمانی افق های جدیدی در درمان اختلالات شنوایی حسی عصبی گشوده شده است هست. دستیابی به چنین فناوری های سطح بالایی ضمن برطرف پرسشها مردم از وابستگی های آتی در امر درمان این اختلالات و نیز خروج ارز از کشور جلو گیری خواهد کرد.
وی عنوان کرد: جامعه شنوایی شناسی کشور در شانزدهمین کنگره بین المللی این رشته که در روزهای ۱۹، ۲۰ و۲۱ اردیبهشت ۹۶ در محل هتل المپیک برگزار خواهد شد به روند پیشرفت های داخلی و خارجی سلول درمانی و ژن درمانی در بازسازی سلول های حساسه شنیداری خواهد پرداخت تا به یاری خداوند امیدهای تازه ای جهت مبتلایان به کم شنوایی حسی عصبی در کشور شکوفا شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نوزاد | درمانی | نوزادان | بهداشت | مشکلات مادرزادی | انجمن علمی شنوایی شناسی | نوزاد کم شنوا |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog