ترمز روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

ترمز: روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

گت بلاگز انتخابات ظرف شش ماه می‌توان گزارشی از اقداماتی که در مبارزه با قاچاق شده است را ارائه ک

نامزد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با اعلام اینکه ما در بحث مبارزه با قاچاق مطالعات انجام داده‌ایم و برنامه داریم، گفت: ظرف شش ماه از شروع کاردولت می

به گزارش خبرنگار انتخابات گروه تحریریه سایت جوان؛سیدابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه انتخاباتی خود از شبکه خبر رسانه ملی به تشریح برنامه های دولت احتمالی خود پرداخت.

عبارات مهم : انتخابات

وی در ابتدای این گفتگو در تشریح راهکارهای خود جهت رونق تولید و اصلاح وضع بنگاه های کوچک و میانگین گفت: کارآفرین محور امروز جامعه ماست و هر دولتی باید نسبت به این مباحث هم پرسشها فعلی را بداند و هم نسبت به این پرسشها برنامه داشته باشد تا بتوانیم چگونه از رکودی که کشور به آن دچار شده است خارج شویم.
رئیسی ادامه داد: هرچند بعضی مردها عنوان می کنند از رکود عبور کردیم ولی به اعتقاد بنده جهت فهم این ادعا کافی است سری به بازار و داد و ستد میان مردم بزنیم ضمن اینکه بعضی ها در جواب این ادعای دولت عنوان می کنند اگر مردها از رکود عبور کردند دست ما را هم بگیرند و از آن عبور دهند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه همه صاحب نظران اقتصادی و هم وضع فعلی جامعه نشان می دهد که وضع رکود در بازار حاکم هست، گفت: جهت عبور کشور از رکود و رونق تولید باید موانعی که مخل تولید است را از سر راه برداریم.
وی اظهار داشت: یکی از موانع مخل تولید بحث قاچاق کالاست و به هر میزان که زیاد کردن قاچاق کالا داشته باشیم شاهد رونق تولید نخواهیم بود.
رئیسی با بیان اینکه در بحث مبارزه با قاچاق بحث ما بحث کوله باری ها نیست، گفت: مسئله کسانی هستند که کانتینر کانتینر قاچاق کالا به کشور انجام می دهند و حقوق دولت هم نمی پردازند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: امروز جهت ایجاد اشتغال، هر یک میلیارد دلار صد هزار شغل ایجاد می کند که می شود با کم کردن ده میلیارد دلار از میزان قاچاق در کشور یک میلیون شغل ایجاد کرد.
وی با تأکید بر اینکه امر مبارزه با قاچاق کاملاً امکان پذیر هست، اظهار داشت: رهگیری اینکه قاچاق از کجا و با کدام پول اتفاق می افتد کار پیچیده ای نیست، امروز دستگاه های اطلاعاتی با همکاری وزارت خارجه می توانند این عنوان را پیگیری کنند به نحوی که باعث شود قاچاق کالا جهت قاچاقچیان صرف نکند.
رئیسی با اعلام اینکه ما در بحث مبارزه با قاچاق مطالعات انجام داده ایم و برنامه داریم، گفت: ظرف شش ماه از شروع کاردولت می توان گزارشی از اقداماتی که در ارتباط با مبارزه با قاچاق کالا در کشور شده است را به مردم ارائه کرد و مجموع اقداماتی که انجام خواهد شد نیز مردم خواهند توانست تأثیر آن را به صورت محسوس ملاحظه کنند.
*وارداتی که داریم دلواپس کننده است
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: یکی دیگر از موانع رونق کارآفرین بحث واردات است البته در این جا اشکالی نسبت به واردات مواد اولیه کارخانجات و تجهیزات نیست بلکه وارداتی که انجام می گیرد و دلواپس کننده هم است عمدتاً مربوط به کالاهای غیرضروری می شود.
*واردات کالاهای چینی در این دولت دو برابر شده است است
وی یادآور شد: طبق وعده ای که آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده بودند قرار بود بازار، بازار واردات کالاهای چینی نباشد و این در حالی است که ما شاهدیم در این چهار سال ورود کالاهای چینی به کشور نسبت به دوره های گذشته دو برابر شده است است که قرار نبود چنین افزایشی داشته باشیم.
رئیسی تأکید کرد: واردات کالا باید مدیریت شود و باید به سمت واردات کالاهای استراتژیک و راهبردی برویم ضمن آنکه باید از واردات کالاهایی که قابل تولید در داخل کشور هست، پرهیز کنیم.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: یکی دیگر از موانع رونق تولید نقدینگی بالایی است که در این دولت سه برابر شده است که اگر این نقدینگی را در مسیر تولید استفاده نکنیم سیل بنیان کنی خواهد شد لذا در نظر داریم نقدینگی را حتماً در مسیر تولید قرار دهیم.
وی با بیان اینکه مردها ادعا دارند تورم تک رقمی شده است بود ما نیز منکر این ادعا نمی شویم ولی علت اینکه تورم تک رقمی است به علت وجود رکود است و اگر قرار باشد چرخ های اقتصادی حرکت کند تورم هم زیاد کردن پیدا خواهد کرد.
رئیسی ادامه داد: یکی دیگر از موانع رونق تولید که باید از سر راه آن برداشته شود جنبش بازار داخلی جهت زیاد کردن قدرت خرید و همچنین صادرات کالاهای تولید داخل هست، در جهت زیاد کردن قدرت خرید در داخل باید مردم را تشویق به خرید کالاهای ساخت داخل کنیم و در زمینه صادرات کالا نیز باید سیاست خارجی مان فعال شود تا بتوانیم زمینه را جهت صادرات کالا به دیگر کشورها به خاص کشورهای همسایه فراهم سازیم.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قول می دهید در دولت شما از واردات کالاهای غیرضرور جلوگیری شود، اظهار داشت: هرکسی که دغدغه مردم را داشته باشد نخستین اقدامش این خواهد بود که مانع واردات کالاهای غیرضرور شود لذا بنده نیز قول می دهم که با کمک مردم اینها را انجام دهم.
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه برنامه شما جهت برطرف پرسشها بانکی اعم از سود بالای تسهیلات و اعطای تسهیلات خود چیست، گفت: ابتدا بانک مرکزی باید در جای خود قرار گیرد که جایگاه آن عبارت است از نظارت و کنترل بر سیستم بانکی و دوم اینکه بانک ها باید اموال بلوکه شده است ارزش را فعال سازند و منابع آن را در روند امور مالی و پولی کشور قرار دهند.
رئیسی افزود: سوم اینکه باید پرداخت تسهیلات کنترل شود، درست نیست به کسی که بدحساب بانکی است تسهیلات پرداخت شود و ما نیز نمی توانیم این عنوان را جهت مردم توجیه کنیم.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه تسهیلات باید به تولید پرداخت شود، گفت: امروز کسانی هستند که تسهیلات را از سیستم بانکی می گیرند و در بانک دیگری می برند و ماهیانه سود آن را دریافت می کنند و در برابر آن ما شاهد هستیم که جهت پرداخت وام ده میلیون تومانی ازدواج مسئله داریم.
وی با اعلام اینکه هم اکنون ۵۰۰ هزار درخواست جهت وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی وجود دارد، گفت: اگر توجیه مسئولین نبوده اعتبارات است باید سریعاً دو نفر از کسانی که تسهیلات کلان دریافت کرده اند آن را به سیستم بانکی بازگردانند تا این اقدام میسر شود.
رئیسی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اگر از نزدیکان شما فساد اقتصادی داشته باشند به دستگاه قضایی کمک خواهید کرد یا نه، گفت: در وهله اول مدیر دولت و مدیران آن باید روحیه فسادستیزی داشته باشند و دوم اینکه هرجا که فسادزا است آن را حل کنند تا شاهد فسا نباشیم.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: همچنین اگر کسی مرتکب فساد شد باید بداند که برخورد با او عبرت آموز خواهد بود و این خیلی بد است که در مردم باوری به وجود آید که اگر کسی اتصالی به یک مسئول اوج داشت نمی توان با او برخورد کرد لذا باید این مسئله از ذهن مردم پاک شود ولی نه با صحبت و بخش نامه بلکه مردم باید این مسئله را در عمل احساس کنند.
وی اعلام کرد: بر این اساس در دولت احتمالی خود قصد دارم در همه استان های کشور دفتر بازرسی ایجاد کنم که اگر مردم نتوانستند پرسشها اجرایی که در کشور وجود دارد و مفاسدی که اتفاق می افتد را از طریق استان ها پیگیری کنند مستقیماً مدیر جمهور را در جریان این مباحث قرار دهند.
رئیسی همچنین راجع به اینکه چه برنامه ای جهت اجرای امر به معروف و نهی از منکر دارید، گفت: امر به معروف و نهی از منکر نوعی از نظارت همگانی نسبت به دولتمردان است.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: دولت باید فضای نقد را در کشور باب کند و نقدپذیر باشد و نقادان را مورد تشویق قرار دهد نه اینکه آ نها را توقیف و یا تحقیر کند.
وی تصریح کرد: اگر دولت امر به معروف و نهی از منکر و نظارت پذیری و نقدپذیری را از خود دور کند تردید نکنید فساد کشور را فراخواهد گرفت.

رئیسی با اشاره به اینکه اینترنت را باید به طور درست استفاده کرد گفت: اینترنت نباید مرکزی جهت عبور به فضای شخصی افراد باشد لیکن در این صورت خطرناک هست، این فضا اتوبانی است که هم می توان کارهای بسیاری در آن انجام داد هم می توانند باعث ایجاد تصادف میان ماشین ها شود.

وی تصریح کرد: ما باید اقتصاد در اینترنت و نرم افزار دنبال کنیم لذا اگر اینترنت به حریم شخصی افراد وارد شود و در خدمت کارهای خلاف قرار بگیرد خطرناک است.

ظرف شش ماه می‌توان گزارشی از اقداماتی که در مبارزه با قاچاق شده است را ارائه ک


**شورای عالی فضای مجازی کارآمدی مورد نیاز را ندارد

نامزد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با اعلام اینکه ما در بحث مبارزه با قاچاق مطالعات انجام داده‌ایم و برنامه داریم، گفت: ظرف شش ماه از شروع کاردولت می

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه شورای عالی اینترنت کارآمدی مورد نیاز را ندارد و اگر کارآمدی داشت بهره وری ما از این اینترنت خیلی زیاد می شد، خاطر نشان کرد: باید ساز و کارهای مورد نیاز را جهت برقراری ارتباط با مردم فراهم کرد لذا نباید به صورت تبلیغاتی این کار را کرد و باید پا را فراتر بگذاریم.

رئیسی با اشاره به اینکه غالبا شب ها نماز در مسجد می خواندم که با افراد ارتباط برقرار کنم افزود: باید جهت ارتباط با مردم و با دولت به صورت عام و با ریاست جمهوری و نهاد ریاست جمهوری به صورت خاص ساز و کارهای مورد نیاز به منظور برقرای ارتباط با مردم ایجاد شود.

**شاید بتوانم ادعا کنم یکی از مسئولینی هستم که سهل الارتباط با مردم بودم

ظرف شش ماه می‌توان گزارشی از اقداماتی که در مبارزه با قاچاق شده است را ارائه ک

وی ادامه داد: من هر لحظه یک روز در هفته خود را جهت ارتباط با مردم تخصیص داده شده است می دادم و شاید بتوانم ادعا کنم یکی از مسئولینی بودم که سهل الارتباط با مردم به حساب می آید.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ارتباط محرومان جهت دولت را یک قدرت می دانم اظهار داشت: نباید شاهد حقوق های نجومی بود و از سوی دیگر باید با اقشار پایین جامعه بتوان ارتباط برقرار کرد.

رئیسی با تاکید براینکه ارتباط با محرومان یکی از ضرورت های دولت است تا با مسئله این قشر آشنا شد ادامه داد: نباید میان دولت و محرومان فاصله ایجاد شود بنده ثروتم را اعلام کردم که یک آپارتمان 140 متری دارم و تنها یک حساب بانکی هم دارم. بورس و سهام و ویلا هم ندارم.

نامزد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با اعلام اینکه ما در بحث مبارزه با قاچاق مطالعات انجام داده‌ایم و برنامه داریم، گفت: ظرف شش ماه از شروع کاردولت می

وی با اشاره به اینکه سال ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران مستاجر بودم و از این عنوان خسارتی ندیدم خاطر نشان کرد: مدیران نباید به لاک خود فرو روند لیکن در صورتی که به غیر از این باشد باعث بروز مسئله در کشور می شود.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه فرهنگ اشرافیت و کاخ نشینی از آفت های انقلاب است گفت: دولتمردانی که با من کار می کنند نباید پایه اشرافی داشته باشند اگر اعتماد مردم وجود دارد این مسئله باعث ایمنی در برابر آسیب ها می شود.

ظرف شش ماه می‌توان گزارشی از اقداماتی که در مبارزه با قاچاق شده است را ارائه ک

رئیسی با اشاره به اینکه جهت زیاد کردن اعتماد مردم باید براق بود افزود: مردم باید ببینند مدیران زندگی اشرافی ندارند اگر اشرافی گری باب شود شاهد نابود شدن زیستگاه های ملی به تعبیر امام (ره) می شویم.

وی با اشاره به اینکه دولت کرامت به وعده هایش عمل خواهد کرد افزود: 38 سال تجربه اجرایی در کشور دارم و لذا به مردم قول می دهم بر روی وعده هایم پای بند خواهم بود.

** فرهنگ ما فرهنگ اقدام و عمل است

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ما تابع قوانین هستیم گفت: نمی شود و پول ندارم در فرهنگ ما نیست فرهنگ ما فرهنگ اقدام و عمل است.

** چگونه می شود و نمی شود در فرهنگ ما نیست

رئیسی با بیان اینکه هر کسی که دغدغه مردم و انقلاب دارد در انتخابات باید شرکت کند تا همکاری خوبی داشته باشیم ادامه داد: ما مصمم هستیم می توانیم و چگونه می شود و نمی شود در فرهنگ ما نیست.

وی با اشاره به روند دولت کنونی در ایجاد اشتغال گفت: با این روندی که دولت کنونی در پیش گرفته ده سال طول می کشد بیکاران فعلی کار پیدا کنند لذا باید اشتغال به صورت فعال و میلیونی در هر سال ایجاد شود. باید بین علم و اقتصاد و سیاست ارتباط برقرار شود و متناسب با اقلیم انسان ها ایجاد ظرفیت کرد و با توجه به ظرفیت ها امکانات مورد نیاز را فراهم کرد.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه باید متناسب با ظرفیت استان ها فارغ التحصیلان مشغول به کار شوند ادامه داد: آمادگی پذیرش جهت آمایش سرزمینی دانشگاهی داریم و این امر نیز انجام خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه اشتغال فعال میلیونی باید در کشور ایجاد شود و امکان و منابع آن نیز در کشور وجود دارد اظهار داشت: سال های آتی شاهد بیکاری فزاینده میان مردم نخواهیم بود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری اطراف صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی ادامه داد: دولت نباید پول را از صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی بردارد لذا بدهی دولت بالای صد هزار میلیارد است و این عنوان مشکلاتی را جهت بازنشستگان ایجاد کرده است و از سوی دیگر فعال کردن شرکت هایی که قسمتی از شستا وجود دارد سودش باید جهت شرکت تامین اجتماعی 33 درصد باشد این در حالی است که 7 درصد است و این شرکت ها باید بتوانند صندوق های بازنشستگی را مورد حمایت قرار دهند.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه دولت باید دستش را از جیب بازنشستگان بیرون درآورد گفت: مبالغی که بازنشستگان دریافت می کنند کفاف زندگی آنها را نمی کند لذا با برنامه می توان پرسشها صندوق بازنشستگی را حل کرد بعد اگر به این صندوق نرسیم یکی از زمینه های بحران اجتماعی خواهد بود.

رئیسی در پاسخ به پرسش دیگری اطراف تحکیم خانواده و زیاد کردن ازدواج گفت: علت طلاق در اعتیاد، نبودن شغل و مسکن است لذا اگر این اوضاع برطرف شود آمار طلاق پایین می آید.

وی با اشاره به اینکه امروز در کشور برنامه ریزی کم نداریم ادامه داد: نقدینگی در کشور کم نیست مسئله در مدیریت اجرایی است باید حرف و سخن به عنوان تنها راه نباشد بلکه مدیران باید اقدام و عمل را پیشه کنند.

** بنای ما در دولت کار و کرامت ایجاد کار و شغل است

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در دولت کار و کرامت کار خواهیم کرد تا جهت مردم اشتغال ایجاد شود خاطر نشان کرد: در نظام حاکمیت مهدوی مدیران باید دو شاخص پرهیزگاری و کارآمدی را پیشه کنند لذا بنای ما در دولت کار و کرامت ایجاد کار و شغل هست.

**بنای ما اقدام و عمل با کمک مردم است

رئیسی با اشاره به اینکه مسئله ما کتابت و نوشتن نیست گفت: این دولت برنامه داشت ولی چه قدر براساس برنامه عمل کرد؟ لذا امروز نوبت اقدام و عمل است و با کمک مردم و جوانان می توان میدان اقدام و عمل را باز کرد تا مردم احساس کنند این رویکرد با رویکردهای گذشته متفاوت هست.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتخابات | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری | رئیسی | انتخابات ریاست جمهوری | تولید و اشتغال |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog