ترمز روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

ترمز: روزنامه های ورزشی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 3 اردیبهشت

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مثلث مقاومت در بازار سکه

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ولی الله سیف، مدیر کل بانک مرکزی با رد اتهام دخالت مهندسی در بازار ارز روند این بازار را طبیعی توصیف کرد. ولی الله سیف مصنوعی بودن قیمت ف

مثلث مقاومت در بازار سکه

مثلث مقاومت در بازار سکه

عبارات مهم : بازار

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ولی الله سیف، مدیر کل بانک مرکزی با رد اتهام دخالت مهندسی در بازار ارز روند این بازار را طبیعی توصیف کرد. ولی الله سیف مصنوعی بودن قیمت فعلی ارز را رد کرد و گفت: نوسانات اخیر در بازار زیاد به واسطه اثرات فصلی هست. سیف همچنین تاکید کرد که جهت کم کردن بار تقاضا در بازار سکه، حراج ادامه خواهد یافت. البته گزارش های میدانی از اوضاع روز گذشته بازار سکه حکایت از آن داشت که معامله گران با تکیه بر ۳ اهرم، قیمت را تا کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اوج بردند. اوج بردن سطح قیمت ها در حراج، تحرکات معامله گران آتی و ورود تقاضای تازه به بازار عوامل مهم عوض کردن کانال سکه بودند.

مثلث مقاومت در بازار سکه

مثلث مقاومت در بازار سکه

سکه تمام بهار آزادی بعد از حدود ۱۰ روز به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بازگشت. روز یکشنبه، خبرپرتاب موشک یمن به سوی ابوظبی جهت لحظاتی التهاب بازارها را اوج برد. دلار که معاملات خود را در ابتدای محدوده ۴ هزار و ۱۵۰ تومان شروع کرده بود، به یکباره از حدود ساعت یک بعدازظهر با جوسازی اطراف خبر یاد شده است از محدوده ۴ هزار و ۱۶۰ تومان عبور کرد. تحت تاثیر این اتفاق، سکه تمام بهار آزادی نیز مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را شکست.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ولی الله سیف، مدیر کل بانک مرکزی با رد اتهام دخالت مهندسی در بازار ارز روند این بازار را طبیعی توصیف کرد. ولی الله سیف مصنوعی بودن قیمت ف

پس از فروکش کردن التهاب بازار و تکذیب خبر یادشده از سوی بعضی دیگر از منابع خبری، زیاد کردن قیمت دلار متوقف شد و این ارز از محدوده ۴ هزار و ۱۶۰ تومان عقب نشست. با این حال، سکه به بازگشت دلار از سقف روزانه توجهی نکرد و بالای مرز یک میلیون و ۴۰۰هزار تومان باقی ماند. در نهایت روز یکشنبه، سکه روی قیمت یک میلیون و ۴۰۱هزار تومان به کار خود آخر داد که افزایشی ۱۴ هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده است روز شنبه داشت.این پنجمین زیاد کردن متوالی سکه بود و موجب شد فلز گرانبهای داخلی به بالاترین قیمت از چهارم آذرماه برسد.

به گفته فعالان، سه متغیر در بازار سکه در شکل گیری روند افزایشی روزهای اخیر و مقاومت این فلز گرانبها در برابر افت قیمت نقش داشتند. خریدهای سکه با قیمت های اوج در حراج، تحرکات معامله گران در بازار آتی و زیاد کردن تقاضای تازه در بازار از جمله بااهمیت ترین عواملی بودند که زمینه ساز عوض کردن مسیر فلز گرانبهای داخلی شدند. سکه ۳ روز کم کردن متوالی را با ۵ زیاد کردن پیاپی پاسخ داده بود.

جبران کم کردن ابتدای آذر

روزهای ابتدایی سومین ماه پاییز زیاد صحنه افت قیمت ها در بازار سکه بود. فلز گرانبهای داخلی که ۲۹ آبان روی قیمت یک میلیون و ۴۳۷ هزار تومان قرار گرفته بود، روز ۳۰ آبان کمی تعدیل و به کانال یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان عقب نشینی کرد. روز اول آذر معامله گران سکه قیمت را به کانال یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان بازگرداندند. با این حال از روز دوم آذر ماه باد کاهشی در بازار وزید که قیمت را نزدیک به ۸۰ هزار تومان پایین آورد. روز پنج شنبه دوم آذر خبری در بازار پیچید که بازارساز از روز شنبه چهارم آذر حراج سکه را بعد از سال ها شروع خواهد کرد. همین خبر به تنهایی کافی بود که سکه در یک روز ۲۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست بدهد. روزهای چهارم و پنجم آذرماه این کم کردن پی گرفته شد و قیمت تا نقطه یک میلیون و ۳۵۴ هزار تومان پایین رفت.

مثلث مقاومت در بازار سکه

پس از این، سکه تمام مسیر خود را عوض کردن داد و ۵ زیاد کردن متوالی را به ثبت رساند. این روند قیمتی موجب شد که بخش زیادی ازافت ابتدای آذر ماه جبران شود. سکه در بازه زمانی ۷ تا ۱۲ آذر حدود ۵۰ هزار تومان زیاد کردن قیمت را به ثبت رساند و آخر روز گذشته به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بازگشت. فعالان بازار عوامل مختلفی را زمینه ساز عوض کردن مسیر سکه عنوان کردند.

عوامل زمینه ساز عوض کردن مسیر سکه

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ولی الله سیف، مدیر کل بانک مرکزی با رد اتهام دخالت مهندسی در بازار ارز روند این بازار را طبیعی توصیف کرد. ولی الله سیف مصنوعی بودن قیمت ف

به گفته فعالان، سه عامل در عوض کردن جهت مسیر سکه اثرگذار بودند: روند خریدها در حراج سکه، تحرکات معامله گران آتی و ورود تقاضای جدید.روند خریدها در حراج سکه: به گفته بخشی از حاضران بازار، قیمت سکه تمام در زیاد مواقع در حراج بانک کارگشایی فاصله چندانی با قیمت بازار نگرفت. در واقع، خریداران سکه های حراج شده است را زیاد اوقات در سطح قیمتی نزدیک به قیمت بازار خریداری کردند. این در حالی بود که مسوولان حراج بارها به متقاضیان گوشزد کردند که با قیمت بالایی اقدام به خرید کرده اند و اشاره کردند که حتی قیمت پیشنهادی آنها از بازار بالاتر است.

دو علت متفاوت جهت وقوع این اتفاق در بازار عنوان شد. عده ای از معامله گران باور داشتند که گروهی از مردم عادی بدون اطلاع از قیمت های بازار یا بدون محاسبه مالیات ارزش افزوده در حراج سکه در موقعیت خرید قرار گرفتند. این عنوان به خاص در مورد حراج بسته های کوچک تر سکه (به خصوص بسته های ۲۰تایی) صدق می کرد. به گفته یکی از حاضران حراج سکه، روز شنبه یکی از متقاضیان در حالی که قیمت سکه در بازار در حوالی یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان قرار داشت، در ازای هر سکه قیمت بالای یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان را پیشنهاد داده بود. وی مدت زیادی از حراج نگذشته بود که اعلام کرد در هنگام خرید مساله مالیات ارزش افزوده ۹ درصدی را لحاظ نکرده است و اصرار داشت که خرید وی لغو شود.

مثلث مقاومت در بازار سکه

در کنار این بازیگران ناآگاه در حراج سکه، گروهی باور دارند، بخشی از معامله گران عامدانه قیمت سکه را در حراج اوج می برند. به گفته آنها اکنون قیمت سکه در حراج نقش یک سیگنال دهنده را به بازار نقدی ایفا می کند. در واقع زمانی که قیمت سکه در حراج اوج می رود، زمینه رشد فلز گرانبهای داخلی در معاملات نقدی سبزه میدان را فراهم می کند. از نظر آنها، سکه بازان با این اهرم می توانند، در معاملات سبزه میدان سود مناسبی را کسب کنند.تحرکات معامله گران آتی: یکی دیگر از عواملی که در رشد قیمت سکه اثرگذار بوده هست، به تحرکات معامله گران آتی نسبت داده شده است است.

عده ای باور دارند، بازیگران بزرگ سکه با قیمت های بالایی اقدام به خرید کرده اند، در نتیجه افت قیمت ها آنها را دچار ضرر سنگینی خواهد کرد.این عنوان از نگاه بعضی تحلیلگران بازار موجب می شود که معامله گران آتی در برابر افت قیمت ها مقاومت کنند. اوج بودن قیمت سکه در سررسیدهای آتی شهریورماه دیگر عاملی است که سیگنال افزایشی به معامله گران سکه می دهد. سکه در سررسید دی ماه بالای یک میلیون و ۴۰۰ و در سررسید شهریور۹۷ بالای یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شده است هست. البته عده دیگری از معامله گران بازار معتقدند، این سررسیدها نقش چندانی در معاملات نقدی بازار نداشته اند.

شایعات دیگری نیز در بازار وجود دارد که قابل اثبات نیست، هرچند دید معاملاتی سایر بازیگران را تحت تاثیر قرار می دهد.یکی از شایعات برجسته آن است که دسته ای از فعالان معتقدند، معامله گران آتی در حراج سکه با قیمت های اوج اقدام به خرید می کنند. ورود تقاضای جدید: به گفته فعالان، از اوایل پاییز تقاضاهای جدیدی وارد بازار سکه شد که جنس های متفاوتی دارد. اکثر فروشندگان بازار سکه اعتقاد دارند تقاضا جهت خرید سکه زیاد کردن یافته است و دلایل متفاوتی نیز جهت آن ذکر کرده اند. گروهی باور دارند، زیاد کردن احتمالی زیاد قیمت دلار در آذرماه موجب شده است است که سکه بازان رشد قیمت ها را پیش خور کنند.

در مقابل، عده ای نظر متفاوت تری دارند. آنها معتقدند بخشی از معامله گران تصمیم گرفتند به جای بازار ارز وارد معاملات سکه شوند. به باور آنها، بازارساز در ۲ ماه ابتدایی پاییز قیمت دلار را به خوبی مدیریت کرد و نوسانات قیمت کم کردن یافت. در این شرایط، معامله گران تلاش کردند وارد بازار سکه ای شوند که سال ها در آن عرضه خاصی صورت نگرفته بود.

در کنار این، بعضی کم شدن قیمت سود بانکی را در رشد تقاضای سکه موثر دانستند.آنچه مسلم است جریان سرمایه ای وارد بازار سکه شده است است ولی در صورتی که با پاسخ مناسبی رو به رو نشود، توانایی اوج بردن نوسانات را خواهد داشت. به نظر می رسد بهتر است بازارساز با اتخاذ سیاست های مناسب سرمایه های موجود در بازار سکه را به سمت بازارهای متشکل تر هدایت کند.

واژه های کلیدی: بازار | کانال | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

مثلث مقاومت در بازار سکه

مثلث مقاومت در بازار سکه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog